Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Pomosty przeładunkowe

Pomosty przeładunkowe z wargą uchylną

Pomost przeładunkowy z wargą uchylną i teleskopową

Pomost z wargą uchylną lub teleskopową

POLTAU to firma, która od zawsze stara się wychodzić naprzeciw potrzebom Klientów, a także podążać za obowiązującymi aktualnie trendami. Dlatego też oferując szeroki asortyment systemów postanowiliśmy wyjść do Państwa z ofertą na pomosty przeładunkowe.

Pomosty przeładunkowe — przeznaczenie

Pomosty przeładunkowe są obecnie wykorzystywane na bardzo dużą skalę i praktycznie każdy zakład przemysłowy. A także podmioty trudniące się dystrybucją muszą posiadać stanowiska wyposażone w pomost przeładunkowy, którego zadaniem jest niwelowanie różnic występujących pomiędzy kondygnacją stanowiska rozładunku towarów a poziomem pojazdu, który towar dostarcza. To też nasza firma oferuje pomosty przeładunkowe stacjonarne, które ułatwią, a zarazem usprawnią w znaczący sposób pracę podczas rozładunku, ale też załadunku.

Posiadamy w naszej ofercie pomosty przeładunkowe z wargą uchylną, pomosty z wargą uchylną i teleskopową oraz pomosty przeładunkowe z wargą uchylną lub teleskopową. Jak widać zadbaliśmy o naprawdę duży asortyment, ponieważ zdajemy sobie sprawę z wymagań i potrzeb naszych Klientów. Jednocześnie chcemy, aby dostarczone przez nas systemy pełniły swoją funkcję w optymalny sposób. Gwarantujemy zarazem, że dostarczone przez nas pomosty cechuje najwyższa jakość wykonania. , Za której sprawą będą one pracować bezawaryjnie nawet w najbardziej wymagających warunkach

Czym są pomosty przeładunkowe?

Większość towarów dostarczana jest z jednego miejsca w drugie przy pomocy ogromnych samochodów ciężarowych zwanych tirami. Pojazdy te są naprawdę duże, a ich kabiny ładunkowe znajdują się na sporej wysokości. Każdorazowy transport czegokolwiek wymaga załadowania towaru do samochodu i wyładowania go w miejscu docelowym. Przed magazynami znajdują się podjazdy, na które wjeżdżają ciężarówki. Podjazdy te są jednak na tyle niskie, że ich poziom różni się zasadniczo od poziomu, na którym zaczynają się ładunkowe części tirów. Pomosty przeładunkowe, to ruchome rampy służące wyrównaniu poziomu między podłożem magazynu a komorą ładunkową pojazdu. Dzięki pomostom można w bezpieczny i wygodny sposób przewozić towary z samochodu do magazynu za pomocą wózków widłowych.

Pomosty przeładunkowe – alternatywa dla rampy przeładunkowej

Pomosty przeładunkowe z wargą uchylną. Istnieje wiele rodzajów pomostów przeładunkowych. Innowacyjnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem dla ciężkiego transportu są pomosty przeładunkowe z wargą uchylną. Cechuje je prostota i wygoda obsługi, realizowanej za pomocą przycisków znajdujących się w układzie sterowniczym. Pomosty takie są konstrukcjami elektrohydraulicznymi. Całość składa się z ruchomej platformy oraz wargi uchylnej, opierającej się na powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Pomost taki, w trakcie przeładunku, automatycznie dopasowuje się do zmieniającej się wysokości ładunkowej powierzchni ciężarówki.

Pomost przeładunkowy z wargą uchylną i teleskopową. Istnieją pomosty przeładunkowe, których ruchoma część zwana wargą, może działać uchylnie i teleskopowo. W przypadku wersji z teleskopem warga wysuwa się, dzięki czemu jest możliwe wygodne i bezpieczne rozładowanie pojazdów, których naczepy wypełnione są aż po brzegi. Osobne przyciski służące do podnoszenia pomostu i wysuwania wargi umożliwiają dokładne usytuowanie rampy na skrzyni ładunkowej.

Pomost z wargą uchylną lub teleskopową. Do dyspozycji firm zajmujących się dużym transportem są również pomosty wyposażone w jeden rodzaj wargi, czyli teleskopowej lub uchylnej. Dobór pomostu zależy od uwarunkowań otoczenia i usług świadczonych przez firmę.

Zobacz również: Bramy garażowe