Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Kurtyny szybkorolowane do pracy w niskich temperaturach


Kurtyna szybkorolowana RolliZIP BT do intensywnego użytkowania w niskich temperaturach

Bezpieczna, izolowana kurtyna szybkobieżna RolliZiP BT z nowym sterowanym cyfrowo silnikiem z własnym ogrzewaniem, jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o niskiej temperaturze, gdzie jest konieczne intensywne użytkowanie oraz prosta instalacja.
System kontroli temperatury pozwala na zastosowanie nawet w przypadku dużej różnicy temperatur po obu stronach przegrody.
Elastyczna kurtyna z bocznym systemem Zip pozwala na łatwe naprawienie w razie przypadkowego uderzenia, niwelując czas oczekiwania na ekipę techniczną
• Prędkość otwierania do 1,8 m /s dzięki nowemu silnikowi ze sterowaniem cyfrowym i wbudowanemu systemowi ogrzewania.
• Łatwe ustawienie dzięki cyfrowemu panelowi sterowania z wyświetlaczem wielojęzycznym.
• Dwuwarstwowa izolowana kurtyna zapewniająca dobrą izolację i zmniejszająca ogólną wielkość konstrukcji.
• Płaszcz kurtyny automatycznie lub przy pomocy drobnej obsługi ręcznej wraca do właściwego położenia w prowadnicach bocznych, po awaryjnym wypięcu gdy drzwi trafią na przeszkodę co zmniejsza koszty i czas naprawy.
• System ogrzewania silnika oraz podgrzewania prowadnic pionowych samoregulującym przewodem grzejnym.
• System przesuwny kurtyny gwarantuje doskonałą izolację pomiędzy dwoma pomieszczeniami o różnej temperaturze

GŁÓWNE ZALETY INSTALACJI

• Najnowocześniejsza elektronika. Zintegrowana bariera świetlna wykrywająca pozycję kurtyny.
• System Plug and Play, po zainstalowaniu kurtyny szybkobieżnej i zaciśnięciu złączy pozostaje tylko regulacja parametrów w skrzynce sterowniczej.
• Standard przemysłowy wykonany z komponentów europejskich. Dla zapewnienia najlepszej wydajności i niezawodności dostawcy są wyselekcjonowani pod kątem jakości mechanicznej, elektrycznej i elektronicznej.
• Łatwe programowanie dzięki najnowocześniejszej elektronicznej centrali sterującej do sterowania i regulacji każdego urządzenia i obsługi kurtyny szybkobieżnej.

Obudowa

Standardowo galwanizowana, opcjonalnie malowana proszkowo lub stal AISI 304

Wymiary światła przejazdu

Standardowo 4000 x 4000mm (szer x wys)

Inne wymiary na specjalne zapytanie

Prędkość otwierania

Do 1,8 m/s (regulowana) – Miękki Start & Stop

Prędkość zamykania

0,8 m/s (regulowana) – Miękki Start & Stop

Napór wiatru

UNI EN 12-424 Class 2

Zasilanie

Jednofazowe 230V AC

Płaszcz kurtyny

Izolowany dwuwarstwowy 3+3, izolacja termiczna 3,7K z redukcją skroplin . Bardzo wytrzymała tkanina poliestrowa, klasa samogaśnięcia 2. Boczny system przesuwu z zamkiem typu ZIP bez poziomych wzmocnień rurowych .

Silnik

Silnik z inwerterem 1KWatt

Łatwe podłączenie wtyczką, Enkoder cyfrowy

System ogrzewania

Układ ogrzewania jednostki silnikowej Zasilanie jednofazowe 220 V, czujnik temperatury silnika, który blokuje pracę w przypadku nieprawidłowej temperatury na silniku, czujnik temperatury otoczenia, który uruchamia układ ogrzewania tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
System podgrzewania prowadnic pionowych samoregulującym przewodem grzejnym, zasilanie jednofazowe 230 V z różnicowym wyłącznikiem bezpieczeństwa.

Centrala sterująca

Cyfrowa centrala sterująca z wielojęzykowym wyświetlaczem do łatwego ustawiania i zarządzania prędkością, z przyciskami Otwórz / Stop / Zamknij, 4 trybami pracy, otwarciem dla pieszych i wykryciem przejścia.
Programowalne wyjścia przekaźników..
Ustawienia serwisowe z historią zdarzeń
W pełni programowalna za pomocą przycisków na przednim panelu i wyświetlacza alfanumerycznego.
Migająca ostrzegawcza lampa LED.

Wyłączniki krańcowe

Standardowo enkoder cyfrowy.

Zabezpieczenia

Jedna para fotokomórek, elastyczna listwa dolna z systemem antyzmiażdżeniowym. Opcjonalnie Bariera Świetlna IP67 (UNI EN12-453)

Obsługa ręczna

Standardowe ręczne otwieranie / zamykanie korbą.
Opcjonalny akumulator UPS do automatycznego otwierania w przypadku awarii zasilania głównego.

Certyfikaty

UNI EN 13241-1 Zgodny

Świadczymy Państwu usługi od 30 lat

Nasze 30-letnie doświadczenie w produkcji drzwi i bram pomoże Wam dobrać odpowiedni produkt

Izolowane termicznie bramy szybkobieżne to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, w których panuje niska temperatura. Składają się one z dwóch warstw, które zapobiegają przedostawaniu się ciepła. Brama wprowadzana jest w ruch za pomocą specjalnego, ogrzewanego przewodem grzejnym silnika. Dzięki temu te najszybsze kurtyny podnoszą się z prędkością nawet 1,8 m/s.

Prostota obsługi

Bramy szybkorolowane są niezawodne i proste w obsłudze. Dzięki systemowi ZIP przypadkowe uszkodzenia mechaniczne zostaną łatwo wyeliminowane i to bez konieczności oczekiwania na ekipę serwisową. Z kolei dzięki funkcji Plug and Play, proces montażu ogranicza się jedynie do zamontowania samej bramy, połączenia ze sobą określonych złączy, a następnie do zaprogramowania jej pracy w skrzynce sterowniczej. W razie braku zasilania mechanizm otwierający może być obsługiwany ręcznie, to jest za pomocą specjalnej korby. Istnieje też możliwość wyposażenia bramy w dodatkowy akumulator UPS, który dostarczy energię niezbędną do jej automatycznego otwarcia (w przypadku zaniku napięcia sieciowego).

Bezpieczeństwo pracy

Dostępne w naszej ofercie bramy szybkobieżne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa. W tym celu wyposażono je w zestaw fotokomórek, który zapobiega zamykaniu kurtyny wówczas, gdy znajduje się pod nią przeszkoda. Nasze bramy szybkobieżne wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo wyposażono je w specjalny system sygnalizacyjny, którego zadaniem jest ostrzeganie osób znajdujących się w bliskim sąsiedztwie bramy o zbliżającym się zamknięciu lub otwarciu.

Naszym celem jest stawianie na jakość i łatwość przywrócenia osłony do stanu poprzedniego. Jednocześnie szybkość montażu sprawia, że eksploatacja tych bram jest wygodna i bezpieczna.

Zobacz również: