Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Kraty rolowane — gdzie sprawdzą się najlepiej?

Kraty rolowane — gdzie sprawdzą się najlepiejW wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak hale, magazyny, sklepy, warsztaty czy pasaże handlowe nieodzowne okazują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę. Do takich konstrukcji zaliczają się kraty rolowane. To niezawodne mechanizmy, które są gwarantem skutecznej ochrony budynku, mienia i osób, a przy tym zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Bezpieczeństwo dzięki kratom rolowanym jest pewne i niezawodne. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Warto poznać takie konstrukcje bliżej.

Czym są rolowane kraty?

Kraty rolowane to nowoczesne mechanizmy, które wyposażone są w mechaniczny system rolowania, przesuwający pancerz w górę i w dół. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. Pozwala zaoszczędzić miejsce w wielu przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. A przy tym jest funkcjonalne, bezpieczne, tanie i wygodne.

Kraty rolowane składają się z różnych elementów, takich jak napęd, który może być centralny lub boczny, pancerz, który składa się z listew, zamek ryglujący. Działanie krat rolowanych polega na tym, że napęd wprowadza w ruch konstrukcję. Warto pamiętać, że rodzaj napędu musi być dostosowany do ciężaru i rozmiaru kraty. Przy mniejszych kratach doskonale się sprawdzi napęd centralny, zaś przy ciężkich kratach o dużych gabarytach, napęd boczny.

Czym powinny cechować się dobrej klasy rolowane kraty?

Tego rodzaju konstrukcje powinna cechować wytrzymałość i niezawodność. Kraty rolowane do sklepu czy biura powinny być wysoce odporne na włamanie. Tego rodzaju mechanizmy muszą cechować się solidną konstrukcją i strukturą, ponieważ takie parametry ochronią sklep czy inny obiekt użyteczności publicznej przed wandalizmem, włamaniem i kradzieżą.

Kraty rolowane do sklepu czy innego punktu handlowego, czy usługowego powinny spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa i wytrzymałości oraz posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Kraty rolowane muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, ponieważ tylko wtedy idealnie spełnią swoje zadanie. Montaż krat rolowanych powinien być szybki i wygodny.

Gdzie sprawdzą się rolowane kraty?

Kraty rolowane to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi w każdym miejscu, gdzie liczy się niezawodność, bezpieczeństwo i wygoda. Zastosowanie krat rolowanych jest bardzo szerokie. Najczęściej wykorzystywane są w takich miejscach jak:

  • sklepy,
  • pasaże handlowe,
  • biura,
  • warsztaty,
  • magazyny,
  • parkingi podziemne,
  • hale przemysłowe.

Kraty rolowane mają najczęściej zastosowanie w obiektach handlowych. Kraty rolowane do sklepu są idealnym rozwiązaniem, ponieważ chronią jego wnętrze przed włamaniem i kradzieżą.Kraty rolowane w sklepie

Warto postawić na wysoką jakość

Wybór krat rolowanych pozwala na dopasowanie rozwiązania do konkretnych potrzeb. Kraty rolowane do sklepu czy punktu usługowego powinny wyróżniać się najwyższą jakością wykonania. Najlepiej, gdy wykonane są z mocnych profilii aluminiowych lub stalowych. Montaż krat rolowanych nie powinien nastręczać żadnych trudności.

Zastosowanie krat rolowanych dobrej klasy jest zawsze znakomitym posunięciem. To inwestycja jak najbardziej opłacalna zarówno dla sklepu, jak i innego obiektu użyteczności publicznej.