Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Dla projektantów

Zapraszamy do pobrania plików w formacie: DWG

Pobierz pliki

W świetle nowych norm regulujących produkcje bram (norma wyrobu PN-EN 13241-1: 2005) zwiększa się znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji, dlatego tak ważne jest użycie komponentów najwyższej jakości posiadających wszelkie konieczne certyfikaty.

Wybór producenta

Producent powinien czuć się odpowiedzialny za swój wyrób. Na skutek zastosowania materiałów niskiej jakości i rezygnacji z zastosowania elementów zabezpieczających (zabezpieczenia przeciwko skutkom pęknięcia linek i sprężyn), a co za tym idzie uzyskana oszczędnościami; niska cena nie jest w stanie zrekompensować powstałych później problemów związanych z ciągłymi, kosztownymi naprawami, nie mówiąc już o ewentualności spowodowania wypadku z udziałem pracownika.

Dlatego ogromną rolę w procesie produkcji bram segmentowych odgrywa wybór dostawcy, (jakość podzespołów produkowanych przez dostawcę), technologia produkcji, kontrola jakości oraz porozumienie na linii projektant – użytkownik – producent.

Od projektu do realizacji

Pierwszym krokiem do przygotowania produkcji jest ustalenie wszystkich oczekiwań projektanta i użytkownika oraz ustalenie ostatecznych parametrów, jakie powinna spełniać wyprodukowana brama.
Wykwalifikowana kadra pracownicza powinna zadbać o prawidłowe dokonanie pomiarów kontrolnych, przygotowanie i wybór materiałów potrzebnych do produkcji bramy oraz dokonanie prawidłowych obliczeń sprężyn skrętnych.
Sam proces produkcji powinien przebiegać zgodnie z technologią i pod ciągłym nadzorem kontroli jakości. Ogromne znaczenie ma również sam proces montażu oraz jakość zastosowanej automatyki.

Błędnym sposobem myślenia jest oczekiwanie od użytkownika zawsze prawidłowej obsługi zgodnej z zaleceniami producenta. Brama segmentowa powinna zostać tak przygotowana i wyprodukowana, żeby maksymalnie wykluczyć możliwości uszkodzenia jej oraz możliwość spowodowania wypadku poprzez nieprawidłową obsługę.
Serwis jest bardzo ważnym czynnikiem w procesie użytkowania bramy i niejednokrotnie ważnym elementem kryteriów wyboru dostawcy (koszt zakupów elementów do wymiany, czas reakcji, fachowość).

Wybór producenta bram powinien być niewątpliwie ważnym i przemyślanym czynnikiem w budowie obiektów przemysłowych jak i przydomowych garaży.

 

bramy przemysłowe

drzwi Gerdabramy garażowesystemy przeładunkoweszlabanyikonka bramy przeciwpożarowefidelityautomatybramy szybkobieżne