Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy rolowane

Generacja bram rolowanych Teckentrup łączy w sobie perfekcyjnie dobrane elementy systemu, takie jak mocny pancerz z blachy stalowej, funkcjonalne prowadnice oraz sprawdzone pod względem skuteczności napędy i sterowania. Bramy rolowane posiadają specjalny profil ThermoTeck, dzięki swojemu optymalnie zaprojektowanemu przekrojowi, nawija sie bardzo ściśle, nie niszcząc przez to powierzchni zewnętrznej pancerza, pozwala zaoszczędzić miejsce i do minimum redukuje powstawanie hałasu. W efekcie połączenia tych cech z precyzyjnie dopracowanym wzorem tłoczenia profilu powstał system bram rolowanych, które niezawodnie funkcjonują podczas codziennej eksploatacji i bardzo dobrze wyglądają nawet po wielu latach.

Bramy rolowane – Zalety

Stabilność i wytrzymałość

Prosta, wytrzymała i elastyczna konstrukcja ze ściśle nawijanym pancerzem bramy może mieć wiele zastosowań. Bramy rolowane dostosowują się do każdych warunków – mogą pełnić funkcję rolet zewnętrznych, być mocowane wewnątrz, z boku – gdy miejsca jest niewiele – lub pod sufitem. Elastyczny pancerz rolowany miękko amortyzuje zderzenia, a dzięki wytrzymałym profilom wymiana bramy jest często zbyteczna. Oprócz wzornictwa i materiałów, z jakich wykonane są profile, przekonują zwłaszcza komponenty bram rolowanych. Stabilne prowadnice, zabezpieczające haki wiatrowe oraz optymalnie dostrojony system napędowy i sterujący to podstawa naszych nowoczesnych bram rolowanych.

Dostosowana do indywidualnych potrzeb koncepcja bramy do ekonomicznych rozwiązań
Ten dopracowany w szczegółach system bramowy charakteryzuje się dużą ekonomicznością, trwałością i prostą konstrukcją. Z uwagi na technikę rolowania, pozwalającą na oszczędność miejsca, oraz wytrzymały pancerz bramy rolowane nadają się zwłaszcza do zamykania wysokich i szerokich otworów hal, które są narażone na duże obciążenia. Elastyczne warianty wyposażenia spełniają wszystkie indywidualne potrzeby, także wtedy, gdy miejsca jest naprawdę bardzo mało.

System bram rolowanych Teckentrup “easy”

Przekonujące rozwiązania techniczne gwarantują doskonałe rezultaty
Nowy system bram rolowanych Teckentrup “easy” odznacza się nieskomplikowaną i wytrzymałą konstrukcją. Poszczególne elementy zostały inteligentnie uproszczone i optymalnie do siebie dostosowane. Nie trzeba wykonywać już pracochłonnych pomiarów, np. aby zamocować konsolę czy ustalić pozycję wału nawijania. Ponadto wstępn e okablowanie sterownika i napędu ułatwia montaż. Jego czas może skrócić się nawet o 40% w porównaniu z czasem montażu tradycyjnych bram.

W 3 wersjach:

Profile

Specjalny profil ThermoTeck, dzięki optymalnemu przekrojowi, można bardzo ściśle nawijać, co chroni powierzchnię, oszczędza miejsce i do minimum redukuje hałas. W połączeniu z niezwykle interesującymi wzorami profili powstaje system bram rolowanych, który niezawodnie działa w warunkach codziennej eksploatacji i za sprawą atrakcyjnego mikroprofilowania dobrze wygląda nawet po wielu latach.
Nowoczesna forma bram powinna spełniać wymagania dotyczące nie tylko bezpieczeństwa i funkcjonalności, lecz także pozytywnie wpływać na wygląd budynku. Szeroka gama profili, przeszkleńi kolorów, w kwestii kreatywności, nie pozostawia żadnych niezrealizowanych życzeń.

Profile izolowane – dla efektywnej termoizolacji i przy dużych naporach wiatru.

Kraty

Kraty rolowane firmy Teckentrup o różnych kształtach wykonane ze stali, aluminium lub stali szlachetnej zapewniają optymalną wentylację, dobrą widoczność i ochronę. Profil 6010 visio z drobną perforacją zapobiega dodatkowo przenikaniu liści drzew i śmieci. Kraty rolowane są stosowane zwłaszcza w pasażach handlowych z dużymi oknami wystawowymi, w garażach podziemnych i na parkingach. Wszystkie kraty rolowane są standardowo wyposażone w automatyczne zabezpieczenie podnoszenia.

Bramy rolowane