Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy rolowane

Generacja bram rolowanych  łączy w sobie perfekcyjnie dobrane elementy systemu, takie jak mocny pancerz z blachy stalowej lub aluminiowej , funkcjonalne prowadnice oraz sprawdzone pod względem skuteczności napędy i sterowania.

Bramy rolowane posiadają specjalny profil , dzięki swojemu optymalnie zaprojektowanemu przekrojowi, nawija się bardzo ściśle, nie niszcząc przez to powierzchni zewnętrznej pancerza, pozwala zaoszczędzić miejsce i do minimum redukuje powstawanie hałasu. W efekcie połączenia tych cech z precyzyjnie dopracowanym wzorem tłoczenia profilu powstał system bram rolowanych, które niezawodnie funkcjonują podczas codziennej eksploatacji i bardzo dobrze wyglądają nawet po wielu latach.

Brama rolowana – Zalety

Prosta, wytrzymała i elastyczna konstrukcja ze ściśle nawijanym pancerzem bramy może mieć wiele zastosowań. Bramy rolowane dostosowują się do każdych warunków – mogą pełnić funkcję rolet zewnętrznych, być mocowane wewnątrz, z boku – gdy miejsca jest niewiele – lub pod sufitem. Elastyczny pancerz rolowany miękko amortyzuje zderzenia, a dzięki wytrzymałym profilom wymiana bramy jest często zbyteczna. Oprócz wzornictwa i materiałów, z jakich wykonane są profile, przekonują zwłaszcza komponenty bram rolowanych. Stabilne prowadnice, zabezpieczające haki wiatrowe oraz optymalnie dostrojony system napędowy i sterujący to podstawa naszych nowoczesnych bram rolowanych. Dostosowana do indywidualnych potrzeb koncepcja bramy do ekonomicznych rozwiązań
Ten dopracowany w szczegółach system bramowy charakteryzuje się dużą ekonomicznością, trwałością i prostą konstrukcją. Z uwagi na technikę rolowania, pozwalającą na oszczędność miejsca, oraz wytrzymały pancerz bramy rolowane nadają się zwłaszcza do zamykania wysokich i szerokich otworów hal, które są narażone na duże obciążenia. Elastyczne warianty wyposażenia spełniają wszystkie indywidualne potrzeby, także wtedy, gdy miejsca jest naprawdę bardzo mało.

 

 

Kraty

Kraty rolowane o różnych kształtach wykonane ze stali lub aluminium  zapewniają optymalną wentylację, dobrą widoczność i ochronę.  Kraty rolowane są stosowane zwłaszcza w pasażach handlowych z dużymi oknami wystawowymi, w garażach podziemnych i na parkingach. Wszystkie kraty rolowane są standardowo wyposażone w automatyczne zabezpieczenie podnoszenia.

Rysunki techniczne bram i krat rolowanych

R1SSG_R1ASG_R2SSG_R2SCG_R2SPG_R2APG_R2AMG_Bramy_i_kraty_rolowane-prowadzenia R1SSP_R1ASP_R1SDP_R1ADP_R2SSP_R2SCP_R2SPP_R2APP_R2AMP_Bramy_i_kraty_rolowane-prowadzenia

 

Bramy przemysłowe mogą mieć różną postać. Jedną z ich są bramy rolowane. Do najważniejszych zalet tych konstrukcji należy prostota montażu bramy, ale też niewielka przestrzeń niezbędna do złożenia bramy. Dzięki temu bramy rolowane sprawdzą się nawet w małych, wbudowanych w bryłę budynku garażach.

Jak działa brama rolowana?

Zasada działania rolowanych bram przemysłowych jest bardzo prosta. Składająca się z lameli konstrukcja bramy (pancerza) nawija się na wał. Jest ona wprowadzana w ruch obrotowy za pomocą specjalnej przekładni, na którą moment obrotowy przekazywany jest z silnika elektrycznego jedno lub trójfazowego. Struktura bramy przypomina w pewnym stopniu okienne żaluzje, dzięki czemu łatwo nawija się na prowadzącą ją rolkę.

Brama przemysłowa rolowana – stabilizacja

Niezależnie od tego, czy w danym momencie brama jest podnoszona lub opuszczana, jej pancerz jest usytuowany wewnątrz specjalnych prowadnic. Pomiędzy nimi a pancerzem znajdują się specjalne uszczelki szczotkowe. Dzięki nim można łatwo ograniczyć ilość pyłu wpadającego do garażu, a także częściowo zaizolować mostki termiczne umiejscowione w szczelinie. Zastosowanie szczotek ogranicza też ryzyko tarć pomiędzy składaną bramą a powierzchnią prowadnic, co prowadzi do wydłużenia jej żywotności.

Atuty bramy rolowanej

Rolowane bramy przemysłowe nie zajmują dużo miejsca. Ich konstrukcja jest dość prosta, co przedkłada się na szybką naprawę. Zaletą konstrukcji rolowanych jest ich płynna, stabilna praca, a także duża wytrzymałość na oddziaływania zewnętrzne. Usadowiona w prowadnicy brama rolowana skutecznie chroni przed włamaniem. Zwykle składa się ona na zewnątrz, co uniemożliwia ingerencję ze strony osób trzecich. Struktura bram rolowanych pozwala też ograniczyć ryzyko przedostawania się pyłu, wilgoci i zimna.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem rolowanej bramy garażowej?

Standardowe bramy przemysłowe rolowane to konstrukcje dość złożone, w przypadku których warto zwrócić uwagę na kilka różnych parametrów:

  1. Wypełnienie bramy. W niektórych modelach płaszcz bramy jest dodatkowo ocieplony. Termoizolacja sprawdzi się zwłaszcza w przypadku garaży umiejscowionych w budynkach mieszkalnych.
  2. Sposób zamykania. Niektóre bramy zamykają się na podstawie informacji przekazanych przez czujnik ruchu lub czujnik zbliżeniowy. Czasem montuje się w nich ogranicznik (krańcówkę).

Reasumując, bramy rolowane to konstrukcje wszechstronne i zapewniające maksymalną elastyczność w trakcie pracy.

Zobacz również: