Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy przemysłowe Compact — dlaczego warto?

Bramy przemysłowe Compact to innowacyjne, a zarazem wszechstronne rozwiązanie, które sprawdzi się niezależnie od rodzaju, konstrukcji i rozmiarów budynku. Duża ilość dostępnej przestrzeni, szerokie możliwości instalacyjne, a także przewaga nad standardowymi bramami segmentowymi sprawiają, że system Compact jest bardzo często wybierany przez użytkowników.

Zalety bram harmonijkowych Compact — co warto o nich wiedzieć?

Konstrukcja bram Compact zapewnia nieograniczoną swobodę w projektowaniu. System ten jest ekonomiczny i wszechstronny, a co za tym idzie — można go montować w praktycznie każdym budynku. Atutem jest obecność teflonowych łożysk tocznych, których tempo zużycia jest bardzo niskie, w związku z czym nie wymagają one pieczołowitej konserwacji. Warto również dodać, że konstrukcja bramy umożliwia montaż dodatkowych przeszkleń i klimatyzacji tuż nad nią. Pośrednio dzięki temu można wykorzystać całą wysokość budynku do określonych zastosowań (np. magazynowania ładunków, przechowywania urządzeń warsztatowych itd.).

Ważną zaletą bram Compact jest brak konieczności mocowania konstrukcji do dachu. W praktyce oznacza to, że nie jest on narażony na powstawanie uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby doprowadzić do jego uszkodzenia, a nawet przeciekania.

Bramy harmonijkowe Compact a tradycyjne konstrukcje przemysłowe

Porównując ze sobą bramy Compact i tradycyjne bramy przemysłowe (np. segmentowe), można dojść do kilku interesujących wniosków.

  1. Bramy Compact pozwalają lepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń i to bez ryzyka uszkodzenia zadaszenia.
  2. W systemach Compact istnieje możliwość montażu przeszkleń znajdujących się tuż nad bramą, co zwiększa ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza hali lub magazynu.
  3. Uproszczona konstrukcja bram harmonijkowych pozwala je montować na jednym narożniku. Dzięki temu logistyka obiektu znacznie się poprawia i co najważniejsze — elementy napędów mogą pracować niezależnie od siebie.
  4. Warto również dodać, że prosta konstrukcja bram Compact sprawia, że nie generują one zbędnego hałasu. Brak sprężyn oraz innych elementów przełożenia momentu obrotowego sprawiają, że system ten pracuje cicho i efektywnie.

Zastosowanie bram Compact

Bramy przemysłowe Compact cieszą się ogromną popularnością w przemyśle. Wykorzystuje się je m.in. w halach produkcyjnych (niezależnie od rozmiaru, przeznaczenia i rodzaju pracujących wewnątrz urządzeń), a także w magazynach i w obiektach logistycznych. Atutem tychże bram jest prostota montażu, która umożliwia instalację mechanizmu otwierającego i zamykającego w dowolnym punkcie bramy. Na korzyść tych rozwiązań przemawia również to, że do ich napędzania mogą służyć zarówno silniki jednofazowe, jak i trójfazowe. Bramy Compact stosuje się wszędzie, gdzie pojawia się konieczność usprawnienia systemu logistycznego i jego relatywnie łatwego wdrożenia.

Bramy Compact to przede wszystkim oszczędność przestrzeni, ale też prostota montażu i niskie koszty eksploatacji. Dzięki nim można znacząco usprawnić pracę obiektu wielkopowierzchniowego.