Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy harmonijkowe

Pełna oferta – https://poltau.com.pl/bramy-harmonijkowe-boczne/

Rynek oferuje wiele modeli. Są bramy dwuskrzydłowe, bramy przesuwne czy bramy harmonijkowe. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo wysokiej jakości bramy harmonijkowe. Jakie cechy charakterystyczne posiadają? Jakie mają zalety?

Czym charakteryzuje się brama harmonijkowa?

Harmonijkowe bramy składają się z kilku skrzydeł. Najczęściej spotkać można modele czteroskrzydłowe. Mechanizm otwierania działa w tym przypadku tak, że skrzydła umieszczone na szynie nachodzą na siebie i zajmują mniej miejsca z przodu. Bardzo ważne jest, by przęsła były aluminiowe. Bramy harmonijkowe nie będą nadmiernie obciążały systemu. Oszczędność miejsca jest również ważna. Taką bramę można bowiem zamontować nawet wtedy, gdy w pobliżu ogrodzenia stoi wybudowany budynek czy znajduje się dużo drzew lub innych nasadzeń.

Zalety bram harmonijkowych

  • Najważniejszą zaletą jest oszczędność miejsca podczas otwierania. Harmonijkowe bramy wjazdowe nie zajmują dużo przestrzeni z przodu wjazdu ani po jego bokach. Idealnie sprawdzą się na małych działkach, w miejscu, gdzie jest wiele budynków lub nasadzeń roślinnych — mała architektura ogrodowa.
  • Jeśli na posesji nie można zamontować bramy przesuwnej, brama harmonijkowa ją zastąpi. Tak dzieje się w przypadku wąskiej działki lub przy samej bramie znajduje się koniec ogrodzenia. Ten rodzaj bramy wjazdowej sprawdzi się również w sytuacji, gdy podjazd jest obniżony i nie można zamontować bramy dwuskrzydłowej.
  • Skrzydła z aluminium są lekkie. Bramę łatwo się montuje i demontuje. Aluminium daje jeszcze jeden plus — to lekki metal, który nie obciąża systemu, co przekłada się na wyjątkową trwałość bramy.
  • Brama łatwo się otwiera. Można to robić ręcznie, dzięki zastosowaniu specjalnych szyn, ale też w pełni zautomatyzować wejście. Automatyczne otwieranie przy użyciu jednego przycisku jest bardzo komfortowe, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku.

Kiedy nie stosować harmonijkowego wejścia?

Ten rodzaj bram ma wiele zalet. Warto jednak pamiętać, że podczas otwierania będzie zajmować trochę miejsca przy wjeździe, a wszystko zależy od grubości przęseł. Może to stanowić trudność dla samochodu ciężarowego. W tym przypadku, gdy otwór wjazdowy jest dość wąski, należy zastanowić się nad wyborem i montażem bramy przesuwnej. Dlatego na etapie projektowania zalecamy wybór odpowiedniego wjazdu i dobrania odpowiedniego rodzaju bramy.

Wybór bramy harmonijkowej to dobra decyzja

Wybór odpowiedniego rodzaju bramy harmonijkowej jest bardzo ważny. Decyzja o montażu bramy harmonijkowej powinna być poparta wcześniejszym projektem ogrodzenia wraz z zamknięciem. Projekt musi być dopasowany do wyglądu działki i oczekiwań właściciela. Harmonijkowe rozwiązania na pewno są wygodne i pozwolą zaoszczędzić miejsce po bokach bramy. Jednak należy pamiętać też o ograniczeniach dla tego rodzaju bram.

Bramy łamane – Poltau

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór bram harmonijkowych w dowolnych wymiarach z mechanizmem ręcznym i automatycznym otwieraniem i zamykaniem. W ofercie posiadamy również: bramy garażowe, bramy przemysłowe, bramy segmentowe, bramy szybkobieżne, bramy rolowane i wiele innych. Zapraszamy do kontaktu.

 

Bramy harmonijkowe – nasze realizacje