Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy harmonijkowe boczne – Bramy przesuwne

Bramy harmonijkowe boczne

Są optymalnym rozwiązaniem do szerokich otworów w halach. Technicznie dobrana koncepcja pozwala na projektowanie bram do 50 m szerokości . Wytrzymała, elastyczna i zajmująca niewiele miejsca konstrukcja z mała ilością części ulegających zużyciu jest niezwykle odporna, trwała, niemal bezobsługowa, a tym samym bardzo ekonomiczna. Przemysłowa brama przesuwna działa przy pomocy wózków na systemie torów, który umożliwia jej obsługę ręczną. Brama jest standardowo wyposażona we wszystkie akcesoria niezbędne do obsługi ręcznej z jedną lub więcej dźwignią awaryjną. Standardowo dźwignia jest ustawiona w pozycji zablokowanej. Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów o grubości 52 [mm] z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo; segmenty wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową; powlekane są farbami poliuretanowymi i zabezpieczone okuciami z blachy stalowej ocynkowanej. Stalowe bramy boczne mogą być wyposażone w napęd elektryczny zapewniający podczas ich użytkowania nie tylko szybszą obsługę, ale także wysoki standard działania bramy. Dbając przede wszystkim o wysoką jakość techniczną nasza Firma nie zapomina również o aspektach estetycznych oraz wizualnych oferowanych bram. Szeroka gama kolorów, typów powierzchni oraz najróżnorodniejszych przeszkleń podkreśla tożsamość wizualną przedsiębiorstwa.

Nowoczesne, wszechstronne, cieszące oko bramy przesuwne boczne wzbogacone są o jeszcze nowsze koncepcje takie jak: wyposażenie w ramie bez prowadnicy podłogowej, oferując maksymalną adaptacje ze względu na prosty montaż. Bramy przesuwne boczne, konstruowane według różnego zastosowania mogą zostać zamontowane w różny sposób dzięki szerokiemu rodzaju wsporników, z którymi z łatwością współpracują.

W przypadku niewykorzystania ościeżnicy, instalacja może wykorzystywać nieprzewodzącą ramę górną, w celu przymocowania do sufitu, posiadająca takie samo wykończenie wizualne. Dzięki posiadaniu skrzydeł obracających się o 180 stopni, uruchamiających się za pomocą pojedynczego zatrzasku, bramy boczne wykorzystują maksymalnie dostępną przestrzeń.

 1. Panel o grubości 52 mm wypełniony pianką poliuretanową z gęstością  43 kg / m3 , współczynnik U = 0,457 W / m2 K 2.
 2. Panel o grubości 52 mm / 62 mm / 72 mm / 82 mm / 102 mm / 122 mm / 152 mm wypełniony polistyrenem, współczynnik U = 0,610 W / m2 K 
 3. Panel o grubości 52 mm / 62 mm / 72 mm / 82 mm / 102 mm / 122 mm / 152 mm wypełniony wełną mineralną

 

 

BRAMA PRZESUWNE Z PROWADNICĄ DOLNĄ – DOOR I

Przemysłowa brama boczna działa przy pomocy wózków na systemie torów, który umożliwia jej obsługę ręczną. Standardowo wyposażona jest we wszystkie akcesoria niezbędne do obsługi ręcznej z dźwignią awaryjną. Standardowo dźwignia jest ustawiona w pozycji zablokowanej. Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów o grubości 52mm z blachy stalowej ocynkowanej. Segmenty wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową o gęstości 43kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm. Prowadnica górna wykonana z galwanizowanej stali o grubości 2 mm. Prowadnice boczne wykonane z aluminium lub stali , po zamontowaniu zapewniają dobrą stabilność i umocowanie bramy. Zawiasy wykonane z aluminium wyposażone w sworzeń i podwójne  łożysko zapewniają doskonałą ruchomość skrzydeł. Górne wózki składają się z 3 nylonowych kółek zapewniających cichą pracę bramy. Doskonałe zamykanie bramy gwarantują rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania z góry i z dołu. Pręty te mają wzmocnione końce. Zamknięcie wewnętrzne bramy  jest zapewnione przez  blokadę PVC zamontowaną w podłożu. Gumowe uszczelki o grubości 50mm, montowane pomiędzy skrzydłami są wykonane z naturalnego EPDM. Czarne aluminiowe profile zamocowane w górnej  i dolnej części skrzydeł, gdzie zamontowane są uszczelki szczotkowe.

Dostępne kolory standardowe: RAL 7035 – 9002, 1013, 9010, 3000, 5010, 6005, 9006 ,7016, 8019

OPCJE:

 • stalowe skrzydła z kolorami spoza katalogu
 • aluminiowe skrzydła o grubości 20/10
 • skrzydła wykonane z blachy nierdzewnej
 • drzwi serwisowe progowe lub bezprogowe z zamkiem lub klamką antypaniczną,
 • silnik

MEGA DOOR I

Przemysłowa brama przesuwna z prowadnica dolną. Działa przy pomocy wózków na systemie torów, który umożliwia jej obsługę ręczną. Standardowo wyposażona jest we wszystkie akcesoria niezbędne do obsługi ręcznej z dźwignią awaryjną. Standardowo dźwignia jest ustawiona w pozycji zablokowanej. Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów od grubości 62mm do 122 mm  z blachy stalowej ocynkowanej. Segmenty wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową  o gęstości 43kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm. Prowadnica górna wykonana z galwanizowanej stali o grubości nie mniejszej niż 6 mm. Prowadnice boczne wykonane ze stali, po zamontowaniu zapewniają dobrą stabilność i umocowanie bramy. Zawiasy wykonane z aluminium wyposażone w sworzeń i podwójne  łożysko zapewniają doskonałą ruchomość skrzydeł. Górne wózki składają się z 4 stalowych kółek zapewniających cichą pracę bramy. Doskonałe zamykanie bramy gwarantują rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania  z góry i z dołu. Pręty te mają wzmocnione końce. Zamknięcie wewnętrzne bramy  jest zapewnione przez  blokadę PVC zamontowaną w podłożu. Gumowe uszczelki o grubości 50mm, montowane pomiędzy skrzydłami są wykonane z naturalnego EPDM. Czarne aluminiowe profile zamocowane w górnej  i dolnej części skrzydeł, gdzie zamontowane są uszczelki szczotkowe

Dostępne kolory : RAL 7035 – 9002, 1013, 9010,  3000, 3003, 5010, 6005, 9006 ,7016, 8019

BRAMA PRZESUWNA BEZ PROWADNICY DOLNEJ – DOOR II

Przemysłowa brama przesuwna boczna działa przy pomocy wózków na systemie torów, który umożliwia jej obsługę ręczną. Standardowo wyposażona jest we wszystkie akcesoria niezbędne do obsługi ręcznej z dźwignią awaryjną. Standardowo dźwignia jest ustawiona w pozycji zablokowanej. Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów o grubości 52mm z blachy stalowej ocynkowanej. Segmenty wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową o gęstości 43kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm. Prowadnica górna wykonana z galwanizowanej stali o grubości 2 mm. Prowadnice boczne wykonane z aluminium lub stali , po zamontowaniu zapewniają dobrą stabilność i umocowanie bramy. Zawiasy wykonane z aluminium wyposażone w sworzeń i podwójne  łożysko zapewniają doskonałą ruchomość skrzydeł. Górne wózki składają się z 3 nylonowych kółek zapewniających cichą pracę bramy. Doskonałe zamykanie bramy gwarantują rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania z góry i z dołu. Pręty te mają wzmocnione końce. Zamknięcie wewnętrzne bramy  jest zapewnione przez  blokadę PVC zamontowaną w podłożu. Gumowe uszczelki o grubości 50mm, montowane pomiędzy skrzydłami są wykonane z naturalnego EPDM. Czarne aluminiowe profile zamocowane w górnej  i dolnej części skrzydeł, gdzie zamontowane są uszczelki szczotkowe.

Dostępne kolory standardowe: RAL 7035 – 9002, 1013, 9010, 3000, 5010, 6005, 9006 ,7016, 8019

OPCJE:

 • stalowe skrzydła z kolorami spoza katalogu
 • aluminiowe skrzydła o grubości 20/10
 • skrzydła wykonane z blachy nierdzewnej
 • drzwi serwisowe progowe lub bezprogowe z zamkiem lub klamką antypaniczną,
 • silnik

Model 2 AVS

Brama z podwójnymi zawiasami, bez prowadzenia podłogowego, o skrzydłach grubości 52 mm. Ten model może być montowany w otworach do szerokości 5 m i wysokości również 5 m.

Bramy przesuwne jedno lub dwuskrzydłowa, model GOLD z prowadnicą dolną

Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów o grubości 52 mm z blachy stalowej ocynkowanej. Segmenty wypełnione są bez freonową pianką poliuretanową o gęstości 43kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm. Skrzydło bramy złożone jest z pojedynczych paneli połączonych ze sobą w pionie za pomocą (czarnych) profili aluminiowych w kształcie litery „H”. Panele skrzydeł również na górze i na dole wykończone są profilami aluminiowymi w kształcie litery „C”. W tych profilach znajdują się uszczelki szczotkowe. Skrzydła bramy wyposażone są w ułożyskowane wózki jezdne i przesuwają się one w górnej galwanizowanej prowadnicy ze stali o grubości 4mm. Kształt prowadnicy zapobiega wypadnięciu z niej wózków jezdnych.,Prowadnica jest lakierowana na czarno. Mocowanie prowadnicy górnej możliwe jest przy użyciu dedykowanych wsporników montażowych. We wszystkich wózkach jezdnychsą zastosowane kryte łożyska. Ze względu na duże wymiary bram przesuwnych GOLD do ich prawidłowej pracy konieczne są stalowe prowadnice dolne (do zamontowania w podłodze). Wybieramy jest z kilku modeli w zależności od charakterystyki bramy jak i dostępnego podłoża. Stabilizacja i płynność ruchu skrzydeł możliwa jest dzięki dolnym kołom podporowym o średnicy 74mm wykonanym z podwójnie uszczelnionego łożyska. Po wewnętrznej stronie skrzydła znajduje się uchwyt do zamykana bramy. Aby brama nie wypadła z prowadnicy przy jej otwieraniu do podłoża montuje się specjalne gumowo metalowe zderzaki wraz z solidną płytą montażową. Brama przesuwna jest szczelna dzięki gumowym uszczelkom z EPDM o grubości 50mm, umieszczonym pomiędzy skrzydłami.Doskonałe zaryglowanie bramy gwarantują wzmocnione rygle mocowane od wewnątrz skrzydeł. Rygle blokują bramę na górze i na dole.Brama może być ręczna jak i wyposażona w napęd automatyczny. Gwarantujemy funkcjonowanie naszych bram w zakresie temperatur od -30 ° C do + 70 °

Bramy przesuwne jedno lub dwuskrzydłowa model SILVER, bez dolnej prowadnicy.

Płaszcz bramy wykonany jest z dwuściennych segmentów o grubości 52 mm z blachy stalowej ocynkowanej. Segmenty wypełnione są bez freonową pianką poliuretanową o gęstości 43kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm. Panele są łączone na wysokości za pomocą czarnych profili aluminiowych o kształcie „H”, a panele są montowane na górze i na dole za pomocą innych czarnych profili aluminiowych o kształcie „C”. Dzięki szynie górnej wykonanej z tłoczonej stali o grubości 4 mm, która jest nośna, drzwi te nie wymagają dolnej szyny na podłodze. Ta górna szyna jest również wyposażona w wsporniki do zamocowania w murze i ma 4 koła podtrzymujące stalowe wózki do ruchu ślizgowego. Ten ruch ślizgowy na górnym torze jest napędzany przez dolny napęd wałka złożony z rolki 74 mm, łożyska i małej płytki do zamocowania go na podłodze. Idealne zamknięcie drzwi zapewniają śruby zasuwnicowe, zainstalowane wewnątrz i wyposażone w pręty zamykające się u góry i u dołu. Pręty te mają wzmocnioną krawędź i urządzenie z PCV, które umożliwia przesuwanie pręta, wszystkie wykonane z lakierowanej na czarno stali ocynkowanej. Gumowe uszczelki do bocznego zamknięcia wykonane są z czarnego naturalnego EPDM, który jest również anty-agerowy. Zapewniają doskonałe uszczelnienie bramy. Brama może być ręczna i automatyczna. Gwarantujemy funkcjonowanie naszych drzwi w temperaturze od -30 ° C do + 70 ° C.

BRAMA PRZESUWNA BOCZNA (SZKLONA) – z dolną prowadnicą – GLASS DOOR I

Brama składana bez dolnej prowadnicy, panele o grubości 50 mm. Panele wykonane z profili stalowych dwuściennych (profil zimny) lakierowane na kolorze producenta. Skrzydła bramy mogą być podzielone na kilka sekcji modułowych przedzielone profilami poprzecznymi. Sekcje modułowe są przeznaczone do wypełnień szklanych i panelowych, które dostarczane są oddzielnie i muszą być montowane w trakcie instalacji. Wypełnienie szklone – szyba 5+5, 4+4, 3+3. W  standardowej ofercie jest dostarczana górna prowadnica i boczne ościeżnice, wykonane ze stali ocynkowanej o grubością 4 mm. Po ich zamocowaniu stanowią one solidną konstrukcję dla bramy, dzięki czemu pozwalają na łatwe manewry w celu ustawienia bramy,

Dostępne kolory standardowe: RAL 7035-9002, 1013, 9010, 3000, 5010, 6005, 9006 ,7016, 8019    

Atest Higieniczny

Doskonały ruch skrzydeł jest możliwy dzięki czarnym zawiasom wykonanym ze stopu aluminium i wyposażony w rygiel  (z systemem zatrzymania upadku) i podwójne łożysko oporowe. Górna szyna wyposażona jest w wsporniki do zamocowania w murze i ma 4 koła podtrzymujące stalowe wózki do ruchu ślizgowego. Doskonałe zamykanie bramy gwarantują rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania z góry i z dołu. Pręty te mają wzmocnione końce. Centralne zamknięcie zapewnia element z PVC zamykany w podłodze. Pomiędzy skrzydłami jest uszczelka gumowa, a skrzydła  gwarantują 50mm przestrzeni uniemożliwiając uderzenia. Uszczelnienia gumowe wykonane są z czarnego naturalnego materiału EPDM. Profile czarne aluminiowe są mocowane na górze i dole listew, te profile są predysponowane do mocowania szczotek nylonowych. Szyna dolna (do zamontowania w podłodze), wybierana jest z kilku modeli w zależności od charakterystyki otworu w ścianie. Bramy mogą być ręczne i automatyczne.

BRAMA PRZESUWNA BOCZNA (SZKLONA) – z dolną prowadnicą – GLASS DOOR II

Brama składana bez dolnej prowadnicy, panele o grubości 50 mm. Panele wykonane z profili stalowych dwuściennych (profil zimny) lakierowane na kolorze producenta. Skrzydła bramy mogą być podzielone na kilka sekcji modułowych przedzielone profilami poprzecznymi. Sekcje modułowe są przeznaczone do wypełnień szklanych i panelowych, które dostarczane są oddzielnie i muszą być montowane w trakcie instalacji. Wypełnienie szklone – szyba 5+5, 4+4, 3+3. W  standardowej ofercie jest dostarczana górna prowadnica i boczne ościeżnice, wykonane ze stali ocynkowanej o grubością 4 mm. Po ich zamocowaniu stanowią one solidną konstrukcję dla bramy, dzięki czemu pozwalają na łatwe manewry w celu ustawienia bramy,

Dostępne kolory standardowe: RAL 7035-9002, 1013, 9010, 3000, 5010, 6005, 9006 ,7016, 8019   

 Atest Higieniczny

Doskonały ruch skrzydeł jest możliwy dzięki czarnym zawiasom wykonanym ze stopu aluminium i wyposażony w rygiel  (z systemem zatrzymania upadku) i podwójne łożysko oporowe. Górna szyna wyposażona jest w wsporniki do zamocowania w murze i ma 4 koła podtrzymujące stalowe wózki do ruchu ślizgowego. Doskonałe zamykanie bramy gwarantują rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania z góry i z dołu. Pręty te mają wzmocnione końce. Centralne zamknięcie zapewnia element z PVC zamykany w podłodze. Pomiędzy skrzydłami jest uszczelka gumowa, a skrzydła  gwarantują 50mm przestrzeni uniemożliwiając uderzenia. Uszczelnienia gumowe wykonane są z czarnego naturalnego materiału EPDM. Profile czarne aluminiowe są mocowane na górze i dole listew, te profile są predysponowane do mocowania szczotek nylonowych.

Szyna dolna (do zamontowania w podłodze), wybierana jest z kilku modeli w zależności od charakterystyki otworu w ścianie. Bramy mogą być ręczne i automatyczne.

Model srebrny szklony

Brama przesuwna bez prowadnicy podłogowej ze skrzydłami gotowymi do montażu paneli pełnych lub szklanych.

Model złoty szklony

Model stalowy szklony

Brama stalowa ze skrzydłami gotowymi do montażu paneli pełnych lub szklanych.