Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy garażowe uchylne

Uchylne bramy garażowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Ich prosta konstrukcja, bezproblemowy montaż, a przede wszystkim łatwość otwierania sprawiają, że są to jedne z najczęściej wybieranych bram wśród naszych klientów. Najczęściej montuje się je w bryle domu, ale z powodzeniem znajdują one również zastosowanie w garażach wolnostojących. Bramy garażowe uchylne idealnie nadają się do garaży bez nadproża. Co więcej, ich montaż wymaga zagospodarowania odpowiedniej przestrzeni pod stropem, w której zamontowane zostaną prowadnice podsufitowe. Na nich będzie się bowiem opierała brama garażowa uchylna po jej otworzeniu.

Budowa i montaż bramy garażowej uchylnej

Brama uchylna zbudowana jest z jednego, sztywnego panelu, najczęściej wykonanego ze stali, aluminium lub innego, równie wytrzymałego materiału. Aby bramy uchylne działały niezawodnie, muszą być prawidłowo zamontowane.

W pierwszej kolejności montuje się wykonaną ze stalowych profili ościeżnicę. Kolejnym krokiem jest montaż prowadnic, które umieszcza się pod stropem. Do nich przymocowuje się skrzydło. Tak zamontowana brama uchylna jest gotowa do użycia. Co ważne, decydując się na tego rodzaju bramę garażową, należy zadbać o to, aby od zewnętrznej jej strony była odpowiednia ilość miejsca potrzebna, aby drzwi garażowe uchylne bez problemu się otwierały.

Bramy uchylne i ich zalety

Jedną z najważniejszych zalet, jakimi cechują się nasze bramy uchylne, jest komfort ich użytkowania. Otwierają się one ruchem wahadłowym do góry i chowają pod stropem, co jest wyjątkowo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Brama garażowa uchylna chowa się do wnętrza garażu, zatem nie zmniejsza i nie ogranicza w żaden sposób wjazdu do niego. Istotnym atutem bram uchylnych jest to, że z powodzeniem można w nich dodatkowo zainstalować automatykę, co jeszcze bardziej wpłynie na komfort użytkowania tego rodzaju bram garażowych.

Dlaczego warto się zdecydować na montaż uchylnych bram garażowych?

Bramy uchylne są praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Zamontowane w bryle budynku prezentują się wyjątkowo estetycznie. Niewątpliwym walorem, jakim cechują się dostępne w naszej ofercie bramy uchylne, jest ich ponadprzeciętna jakość. Są one zrobione wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na długą ich żywotność i niezawodne działanie.

W naszym asortymencie oferujemy przeróżne ich kolory, zgodne ze wzorcem palety RAL. Szczególnie polecamy bramę uchylną w uniwersalnym, ponadczasowym kolorze drewnopodobnym. W naszej ofercie mamy także uchylne bramy dodatkowo wyposażone w drzwi przejściowe. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego montażu drzwi garażowych.

Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą naszym bram uchylnych. W asortymencie mamy przeróżne ich rozmiary, co zdecydowanie ułatwi właściwy ich wybór. Oferujemy też rozmaite ich kolory, standaryzowane według wzornika palety RAL.