Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Brama segmentowa z drzwiami – gdzie się sprawdzi najlepiej?

Bramy segmentowe to bardzo prosty, a zarazem interesujący wariant bram komunikacyjnych. Struktura bramy garażowej segmentowej składa się — jak sama nazwa wskazuje — z równoległych względem podłoża segmentów, które składają się lub rozkładają zależnie od kierunku przesuwania płaszcza.

Bramy garażowe – najważniejsze cechy konstrukcyjne

Bramy garażowe segmentowe to przede wszystkim ogromne możliwości konstrukcyjne, dzięki którym działają one niezawodnie przez długie lata. Najważniejszym atutem bramy segmentowej jest oczywiście optymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Brama garażowa segmentowa zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu można ją montować praktycznie w każdym budynku. W praktyce oznacza to, że konstrukcja nie jest ukierunkowana wyłącznie na budownictwo przemysłowe, ale może być z powodzeniem stosowana w budynkach mieszkaniowych.

Bramy segmentowe garażowe – potencjał przemysłowy

Jak brama garażowa może być wykorzystana w budynkach przemysłowych? Jej konstrukcja sprawdzi się m.in. w magazynach i warsztatach, ale też w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu takich jak salony samochodowe i myjnie dotykowe. Ponadto sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba znacznego doświetlenia wnętrza lub też wyeksponowania towaru.

W przypadku dużych hal można wybrać bramy garażowe segmentowe z dodatkowymi drzwiami, które pozwolą na łatwe przemieszczanie się osób bez konieczności otwierania bramy głównej i utraty mnóstwa ciepła (o energii nie wspominając). Warto zaznaczyć, że drzwi te mogą posłużyć do ewakuacji pracowników, gdyż opcjonalnie posiadają prostą w obsłudze antypaniczną klamkę. Co więcej, są dopasowane do reszty bramy pod kątem designerskim.

Uwaga! Drzwi serwisowe bramy segmentowej mogą – zależnie od wariantu – zostać wyposażone w okna owalne lub prostokątne.

Brama segmentowa i jej zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym

Garażowa brama segmentowa może być również zamontowana na terenie posesji mieszkaniowej. Cecha ta wynika nie tylko z jej właściwości funkcjonalnych, ale też estetycznych. Bramę garażową segmentową można łatwo dopasować pod kątem designu do elewacji domu lub garażu. Co więcej, można dzięki niej znacząco ograniczyć zużycie ciepła.

Z kolei wmontowany system awaryjny pozwala ręcznie otworzyć bramę nawet wtedy, gdy występuje problem z zasilaniem sieciowym. Wybór bramy segmentowej to także gwarancja bezpieczeństwa. Segmenty bramy są najczęściej wykonane z metalu, dzięki czemu chronią znajdujące się w środku mienie. Brama jest wyposażona w szereg czujników, które uniemożliwiają jej domknięcie w przypadku wykrycia przeszkody pomiędzy jej dolną krawędzią a podłożem. Reasumując, jest to rozwiązanie dużo korzystniejsze niż jakiekolwiek inne drzwi garażowe.

Powiązane wpisy: