Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Czym powinny charakteryzować się bramy przemysłowe?

Bramy przemysłowe segmentowe i rolowane muszą spełniać szereg podstawowych zasad. Po pierwsze, mają zapewniać optymalną komunikację i maksimum bezpieczeństwa. Po drugie, muszą izolować wnętrze hali od otoczenia. Wreszcie po trzecie, bramy segmentowe i rolowane powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby ich stopień zużycia był jak najmniejszy, a naprawa — jeśli to możliwe — trwała jak najkrócej.

Brama przemysłowa – najważniejsze założenia

Bramy przemysłowe segmentowe są wykonane ze stali a ich atutem jest optymalny rozmiar, który wynosi odpowiednio 50 m i 6 m. Trwałość, wygoda użytkowania i niezawodność to zalety bram przemysłowych, które wpływają na płynność i wygodę pracy w danym miejscu. A zastosowane mechanizmy o dużej mocy, zapewniają niezawodność działania nawet przy częstej eksploatacji.

Długi czas eksploatacji

Wybór bramy przemysłowej powinien być zależny od jej żywotności i poboru energii. Niewielkie konstrukcje są zasilane za pomocą napięcia jednofazowego 230 V. Dopiero wielkopowierzchniowe modele bram rolowanych i segmentowych wymagają doprowadzenia napięcia trójfazowego 400 V. Żywotność bramy jest uzależniona od sposobu działania mechanizmu bramy. Ważnym elementem jest tu zastosowanie specjalnych prowadnic, które zabezpieczają przed przypadkowym wypadnięciem.

Bramy segmentowe, rolowane i ich uszczelnienie

Bramy przemysłowe stosowane w zakładach przemysłowych powinny posiadać wbudowany system uszczelek pionowych i poziomych. Dzięki nim wnętrze hali jest zabezpieczone przed zimnem, deszczem, wiatrem, śniegiem i wieloma innymi, niebezpiecznymi czynnikami pogodowymi. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. panele wizyjne, za pomocą których można obserwować przestrzeń znajdującą się przed bramą. Często łączy się je ze specjalnymi furtkami, które ułatwiają komunikację bez konieczności ciągłego otwierania bramy.

Prostota obsługi

O wyborze bramy przemysłowej powinien decydować sposób jej obsługi. Kluczowym elementem jest prostota systemu napędowego. Nie mamy tu elementów, które wymagają regulacji, co ułatwia użytkowanie. Co więcej, niezawodność i prostota zastosowanych mechanizmów ogranicza liczbę napraw serwisowych, co w oczywisty sposób przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Bramy rolowane i segmentowe — dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne rodzaje bram przemysłowych są wyposażone w szereg udogodnień, dzięki którym korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze. Niektóre z nich posiadają m.in. okna owalne, które często są wykonane z mocnej, podwójnej szyby akrylowej, drzwi serwisowe (ułatwiające obsługę bramy w trakcie awarii) czy wbudowane systemy wentylacyjne. Bramy przemysłowe mogą być wyposażone w zestawy czujników, w tym fotokomórki i czujniki automatycznego zamykania.

Reasumując, brama do zastosowań przemysłowych to zintegrowane i często zautomatyzowane rozwiązanie, które chroni przed niepożądanymi warunkami pogodowymi, ułatwia dostęp oraz gwarantuje bezpieczeństwo.

Powiązane wpisy: