Znajdź nas na portalach społecznościowych.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe  to pełna gama możliwości konstrukcyjnych oparta na najnowocześniejszej niemieckiej technologii firmy ThyssenKrupp Bausysteme GmbH oraz materiałach i wzornictwie europejskim. Podczas otwierania sekcje przesuwają się ku górze i zajmują położenie pod stropem pomieszczenia, dzięki czemu brama nie ogranicza przestrzeni wewnątrz budynku. Bramy segmentowe to najpopularniejsze i najwygodniejsze rozwiązania techniczne pełniące funkcję sprawnie działającej przegrody która, spełnia oczekiwania projektanta i użytkownika. To rozwiązanie jest powszechnie stosowane w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym. Bramy segmentowe mogą być przeznaczone między innymi do magazynów, hal przemysłowych, warsztatów, salonów samochodowych oraz myjni.

Bezawaryjne funkcjonowanie bramy stanowi priorytet, szczególnie w obiektach logistyczno-magazynowych. Bardzo ważne są usługi serwisowe i systematyczne przeglądy konserwacyjne. W przypadku awarii liczy się przede wszystkim krótki czas oczekiwania na naprawę po uszkodzeniu bramy, dostępność części oraz gwarancja.

Aluminiowa brama to świetne rozwiązanie do pomieszczeń gdzie potrzebne jest odpowiednie wyeksponowanie towaru lub doświetlenie wnętrza budynku. Wybierając system IP zyskuje się wiele korzyści nie tylko doświetlając pomieszczenia, dzięki czemu zmniejsza się zużycie prądu potrzebnego do oświetlenia tak dużych powierzchni, ale również w miejscach takich jak salon samochodowy, warsztat mechaniczny czy myjnia eksponując swoje produkty
i usługi. Bramy tego typu idealnie podkreślają indywidualny charakter architektoniczny budynku.

Możliwe jest tworzenie różnych połączeń pełnych paneli z sekcjami przeszklonymi. Lekka konstrukcja aluminiowych profili wypełnionych zespolonym plexi (przezroczystym lub kolorowy) idealnie komponuje się
z panelem w dowolnym kolorze. Opcjonalnie sekcja aluminiowa może być wypełniona poliwęglanem komorowym. Istnieje możliwość pomalowania profili aluminiowych na dowolny kolor z palety RAL, aby dostosować całość do ogólnej koncepcji architektonicznej.

Bramy segmentowe specjalne przygotowane są do pracy w ekstremalnych warunkach takich jakie panują np.: w myjni samochodowej lub przetwórstwie spożywczym gdzie metalowe elementy są narażone na działanie różnych środków chemicznych i dużej wilgotności. Bramy te muszą być wykonane z komponentów najwyższej jakości. Zastosowanie metalowych elementów takich jak prowadnice, okucia, zawiasy ze stali nierdzewnej, specjalnych uszczelnień gumowych jest gwarancją długoletniego użytkowania bramy.

Drzwi serwisowe to doskonałe rozwiązanie usprawniające komunikacje; pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii zmniejszając wymianę ciepła traconego podczas całkowitego otwarcia bramy, szczególnie w sezonie zimowym. Drzwi serwisowe występują w różnych konfiguracjach, można w nich zainstalować okno owalne lub prostokątne, całkowicie przeszkloną sekcje aluminiową, a kolor ramy drzwi może być dostosowany do koloru bramy lub pozostać w wersji standardowej, malowanego proszkowo srebrnego aluminium. Występuja dwa rodzaje progu:

  • Standardowy – 90 mm
  • Niski – 26 mm

W przypadku gdy obok bramy jest wystarczająco dużo miejsca można zainstalować drzwi boczne. Dzięki ich bez progowej konstrukcji i zainstalowaniu w drzwiach klamki antypanicznej można zaliczyć je jako drzwi ewakuacyjne, ponieważ spełniają normy przepisów bezpieczeństwa. Estetyka drzwi bocznych, tak jak i drzwi serwisowych, jest dostosowana do wyglądu bramy.

We współczesnym budownictwie wielorodzinnym standardem jest budowanie bloków z podziemnymi garażami.
Zastosowanie bram z wypełnieniem siatkowym jest wymogiem bezpieczeństwa regulowanym normą PN-EN 13779:2005 i normą PN-EN 13053:2006 dotyczącą między innymi sposobu wentylacji zbiorowych garaży podziemnych. Dodatkowo brama musi spełniać normę wyrobu (PN-EN 13241-1: 2004) , która kładzie nacisk na bezpieczeństwo eksploatacji. Podstawowym warunkiem spełnienia tej normy jest wykluczenie możliwości zgniecenia palców przez ruchomy płaszcz bramy spowodowane nieprawidłową obsługą i nieuwagą użytkownika.

Firma POLTAU posiada w swojej ofercie specjalne napędy przeznaczone do intensywnej eksploatacji, co gwarantuje, że brama będzie sprawnie funkcjonować przez wiele lat.

Dodatkowe wyposażenie bram zainstalowanych w garażach to: sterowniki regulujące np.: czas otwarcia bramy, automatyczne zamykanie, lampy, semafory ,  fotokomórki,  listwa krawędziowa aby uniemożliwić zamknięcie bramy w przypadku gdy samochód jeszcze nie odjechał .

Każda brama z napędem elektrycznym zgodnie z wymogami prawnymi powinna być co 6 miesięcy kontrolowana przez autoryzowanego serwisanta pod kątem bezpieczeństwa.
Nasza Firma posiada autoryzowane punkty serwisowe oraz wykwalifikowanych techników na terenie całego kraju. Dzięki temu istnieje możliwość podpisania umowy gwarancyjnej zapewniającej naprawę usterki w ciągu 24 godzin. Dodatkowo zaleca się regularne wizyty kontrolne serwisantów w celu rutynowej kontroli stanu bramy, aby zniwelować ryzyko wypadku.

Bramy segmentowe przemysłowe – Rodzaje i budowa panela

Standardowe wyposażenie bramy obejmuje:

  • sekcje z uszczelkami górną i dolną, uszczelki boczne,
  • linkę do obsługi ręcznej,
  • uchwyt dwustronny i rygiel wewnętrzny,
  • prowadzenie standardowe (montowane do nadproża o wysokości 470 mm);
  • sprężyny (przygotowane na 25 000 cykli) z wałem przygotowanym do współpracy z automatem lub kołowrotem,
  • zabezpieczenia przeciw skutkom pęknięcia lin i sprężyn,
  • odboje;
  • podwójne zawiasy ( montowane w bramach powyżej szerokości 5000 mm);
  • wzmocnienie sekcji typu OMEGA ( montowane w bramach powyżej szerokości 4750 mm)
  • kołowrót

Panele użyte do produkcji bram, zbudowane są z ocynkowanej blachy stalowej wypełnione poliuretanową pianką o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, zapewniają ciepło i cisze wewnątrz budynku.

Budowa panela

Panele użyte do produkcji bram, zbudowane są z ocynkowanej blachy wypełnione poliuretanową pianką o wysokich właściwościach termoizolacyjnych, zapewniają ciepło i cisze wewnątrz budynku.

Panel składa się z warstw:

1 – powłoka lakieru,

2 – powłoka cynku,

3 – blacha stalowa,

4 – powłoka cynku,

5 – podkład gruntujący,

6 – pianka poliuretanowa.

Bramy segmentowe przemysłowe mogą być z powodzeniem stosowane w wersji ręcznie otwieranej (brama balansowana jest na sprężynach, a więc niezbędne jest użycie niewielkiej siły aby otworzyć bramę. W bramach powyżej wysokości 2700mm powinno się montować kołowrót łańcuchowy dla komfortowej i bezpiecznej obsługi. Bramy z elektrycznym napędem otwierają się i zamykają automatycznie, można zastosować w nich różne sposoby sterowania automatyką (przyciski w konsoli sterującej, zdalne sterowanie, fotokomórki, radary, pętle magnetyczne itp.).

Rodzaje bram:

K2 IS (STALOWE) – Tłoczenia wąskie,                           K2 IM (STALOWE) – V profilowanie

K2 IA (ALUMINIOWA) – Tłoczenia wąskie

K2 IP (ALUMINIOWA)

Prowadzenia do bram

 

W celu zapewnienia dostępu światła do wnętrza budynku możliwe jest zainstalowanie okien plastikowych lub aluminiowej sekcji przeszklonej w płaszczu bramy.

Dzięki zastosowaniu dokładnych uszczelnień na całym obwodzie bramy, jak i pomiędzy poszczególnymi segmentami, zapewniona jest doskonała szczelność, a co za tym idzie dobra termoizolacyjność bramy.

Brama segmentowa dopasowana do Twoich potrzeb

Oferowane przez naszą firmę bramy przemysłowe segmentowe to nowoczesne rozwiązania. Bramy segemntowe dopasowane do indywidualnych oczekiwań produkowane są z myślą o bezpieczeństwie i spokoju. Nasi klienci pragną, aby ich nieruchomości wraz z całym dobytkiem były właściwie zabezpieczone. Nasze przemysłowe bramy segmentowe spełniają te normy. Bramy przemysłowe segmentowe wyróżniają zastosowane doskonałe mechanizmy. Brama segmentowa – sposób na oszczędność prądu?

Brama przemysłowa segmentowa to dość istotny element wykończenia każdego budynku. Dopasowanie do elewacji jest kluczowe. Dostępna kolorystyka i sposoby tłoczenia gwarantują udane zakupy. Dostosuj segmentowe bramy  do nieruchomości. Dzięki temu będziesz miał bramę przemysłową na miarę swoich oczekiwań. Dużym atutem bramy segmentowej jest możliwość doświetlenia garażu. Ciekawą opcję stanowi brama przemysłowa z dużą liczbą przeszkleń, którą wykorzystuje się np. w warsztacie samochodowym. W efekcie nie dosyć, że odpowiednio wyeksponujesz, co jest w środku, to oszczędzisz nieco energii elektrycznej. Można dowolnie projektować nasze bramy, tworząc różne połączenia paneli pełnych z sekcjami przeszklonymi. Warto dodać do konstrukcji tzw.drzwi serwisowe, które ograniczają częstotliwość otwierania całej bramy segmentowej.

Gdzie jeszcze niezbędna będzie brama segmentowa?

Bramy przemysłowe spotyka się również w budownictwie wielorodzinnym. Garaże podziemne to obecnie standard. W tym wypadku mamy do czynienia z bardzo solidnym produktem, odpornym na bardzo częste otwieranie i zamykanie. Bramy segemntowe to także bramy przeznaczone do magazynów i hal przemysłowych. W takich warunkach muszą być dostosowane do ekstremalnych warunków panujących w pomieszczeniach jak np. duża wilgotność, wysoka temperatura

Co wpływa na solidność oferowanej bramy garażowej?

Wizualny aspekt bram przemysłowych segmentowych jest ważny. Liczą się również parametry techniczne bramy segemntowej. Dowiedz się, czym wyróżnia się każda segmentowa brama, którą możesz zamówić.

  • ocynk antykorozyjny
  • uszczelka dwuwargowa
  • malowane okucia
  • środkowe zawiasy
  • uszczelnienie obwodowe
  • uszczelnienie międzysekcyjne

Na czym polega montaż bram segmentowych?

Tak samo ważny, jak dobrej jakości brama garażowa, ważny jest poprawny montaż stolarki otworowej. Marka Krispol oferuje tzw.ciepły montaż bramy garażowej segmentowej, którego celem jest lepsza izolacja całego budynku. Prawidłowy montaż bram segmentowych chroni nieruchomość przed uciekaniem ciepła.

Zobacz również:

Bramy garażowe,

Bramy przemysłowe,

Bramy szybkobieżne,

Bramy harmonijkowe.